Graži veido oda ir spuogai

Graži veido oda ir spuogai

Graži veido oda ir spuogai

Graži veido oda ir spuogai. Graži veido oda puošia, tai tikrai nenuginčijama ir nėra minusas. Visada akį pirmiausiai  traukia malonios išvaizdos, lygia gražia veido oda, su šypsena veide, geromis emocijomis spinduliuojantys žmonės. Moteris apdovanota išskirtiniu gamtos grožiu, tačiau deja ne visos gali džiaugtis sveika, lygia švytinčia veido oda.

Ir pati turėjau didelių problemų, ypač paauglystėje, brendimo laikotarpiu buvau panaši į bjaurųjį ančiuką. Mane kamavo spuogai, riebi blizganti veido oda, liko randai, išsiplėtė poros. Nebežinodavau nei ką daryti, nei kur slėptis… Visi aplinkui kartodavo: praeis, užgis, suaugsi – nebeliks…o aš ir toliau likdavusi viena su savo didžiuliu kompleksu bandydavau tas bėdas spręsti visaip maskuodama, spaudydama odą, spuogus ir visaip kaip, kaip ir dabar daugelis paauglių elgiasi taip pat.

Kodėl taip vyksta? Ką daryti? Kaip padėti paaugliams ir suaugusiems kenčiantiems dėl šių odos bėdų?

Šiandien drąsiai aš galiu pasidalinti sukauptomis žiniomis, patarti ir padėti eiti reikiamu keliu, kad būtų lengviau ir paprasčiau nei man, kad buvo. Nereikia čia paguodos. Nereikia banalių “užgis” ar “kas čia tokio”… Tai ką atskleisiu daug kam ne naujiena, bet patikėkit manimi, kartais patys paprasčiausi dalykai yra patys efektyviausi.

Ilgai, nuobodžiai nerašysiu gal 🙂 Kalbėsiu paprastai ir apie paprastus dalykus, tačiau labai labai dažnai užmirštamus 🙂

Aknė ar paprastai vadinamieji spuogai nėra užkrečiami. Tai ne karpos, ne niežai, ne oro lašeliniu būdu plintanti odos liga. Spuogų atsiradimo priežastis dažniausia yra pačio organizmo veiksniai, ypač paauglystės laikotarpiu, kai yra bręstama, nes brendimo metu atsiranda hormonų pusiausvyros svyravimai. O jei į pačios veido odos priežiūrą nėra kreipiamas didelis dėmesys, jei ji neprižiūrima, tai dar labiau paspartina spuogų plitimą.

Patarimų “praeis”, “užgis”, “subręsi” išsipildymo galima ir nesulaukti, jei nuo pat jaunų dienų netinkamai bus elgiamasi su sava veido oda.

Tai ką daryti, kaip ją prižiūrėti kyla klausimas. Į kurį turiu Jums keletą labai naudingų ir efektingų rekomendacijų. Dabar aš žinau ką daryti ir kaip elgtis, gaila, kad nežinojau to prieš beveik 20 metų….

– Pirmiausia reikia liautis maskuoti „baisias“ veido odos vietas! Tai labai svarbu, nes neleisite atlikti odai savo natūralių funkcijų. Turbūt teko girdėti, kad veido oda, kaip ir viso kūno oda atlieka labai daug gyvybiškai svarbių funkcijų, tokių kaip, kad sulaiko nešvarumus, apsaugo nuo įvairių infekcijų, kenksmingų medžiagų, chemikalų prasiskverbimo, karščio ir šalčio, reguliuoja kūno temperatūrą, sulaiko drėgmę. Odos paviršiuje esanti hidrolipidinė plėvelė yra tarsi mūsų odos apsauga nuo visų šių negerumų. Tuo pačiu ta plėvelė odai suteikia elastingumo, minkštumo, reguliuoja vandens apykaitą, neleidžia patekti mikrobams, toksinams, alergenams, pasižymi antibakteriniu veikimu. Maskuojant veidą kreminėmis, biriomis, sintetinėmis pudromis šios veido odos funkcijos yra sustabdomos, užkemšamos poros, oda negauna iš aplinkos drėgmės ir oro…lieka puiki terpė veistis spuogams. Čia panašiai kaip grybams po lietaus…

– Antas veiksmas, tai kaip žalingo įpročio atsisakymas. Atpraskite spaudyti veido odą! Prisispaudžiau pati kažkada, todėl net širdį skauda kai dabar pamatau atsitiktinai kokiame viešame tualete paauglius prilipusius prie veidrodžių ir visomis jėgomis gnybiančius tuos taip norimus panaikinti spuogus.
Ar žinote kas vyksta šio proceso metu – spuogų spaudymo metu? Spuogų išspaudžiamame skystyje, sekrete ar pūlinyje yra bakterijų bomba. Jei spuogas išspaudžiamas prieš tai nedezinfekavus odos, bakterijos pasiskirsto ant odos, kuri lieka sekančia spuogų augimo – „veisimosi“ vieta. Tiesiog tose vietose kur patenka išspausto spuogo sekretas užauga nauji niekadėjai. Na ir žinoma infekcija gali net patekti į kraują, kas yra labai pavojinga! Kol pačiam taip nenutinka, atrodo, kad tai jo neliečia…Bet gal geriau nerizikuoti ir labiau save pasaugoti verta?

– Trečia, nepasitikėkite saulės ir soliariumų spuogų šalinimu. Tai tik trumpalaikis efektas. Juk būna, kad vasarą daugiau pabuvus saulėje ar dažniau lankantis soliariumuose spuoguotumas lyg ir sumažėja. Tačiau, saulės spinduliai slopina bakterijų dauginimąsi, bet pagausėja prakaitavimas, riebalinių liaukučių sekrecija, o tai skatina spuoguotumą. Be to nuo tokių saulės vonių gali susidaryti použdegiminė pigmentacija. Tai reiškia, kad bėrimų vietose gali susidaryti ir daug kam susidaro pigmentinės dėmės, atsiranda dugiau pgamų. Jei manote, kad tai nieko baisaus, tegul… Bet šie procesai greitina senėjimo procesus! Oda sustorėja, greičiau „suvysta“, išdžiūna, nes netenga drėgmės.
– Ketvirtas be galo svarbus veiksnys – atsakinga kasdienė odos priežiūra. Kaip galvojate, kas lemia odos blizgesį? Ogi sutrikusi riebalinių liaukų veikla, dėl ko gaminasi per daug odos riebalų O norint sureguliuoti, atstatyti natūralius odos biologinius procesus, kad veido oda galėtų funkcionuoti kaip sveika reikia ją bent du kartus per dieną kruopščiai išvalyti tinkamomis, natūraliomis, esamam odos tipui skirtomis priemonėmis. Kiekybės čia nereikia, čia reikia kokybės.

Reikia vengti:

– produktų, kurių sudėtyje yra alkoholio, kadangi jis tikrąja ta žodžio prasme “nugraužia” hidrolipidinę – veido odos apsauginę plėvelę ir odos paviršinis sluoksnis netenka drėgmės. Tada prasideda veido odos pleiskanojimas, niežėjimas.
– produktų, kurie labai stipriai putoja. Juose yra didelė plaunamųjų medžiagų koncentracija, kuri taip pat pažeidžia tą pačią aukščiau aprašytą hidrolipidinę veido odos plėvelę.
– produktų turinčių sintetinių kvapų (parfumų). Jie gali sukelti alergines reakcijas, stipriai sudirginti odą, sukelti uždegimą.

Reikia rinktis:  natūralias, ekologiškas, su maža sudėtimi veido odos priemones atitinkančias odos tipą. Dažnai viena tinkamai parinkta priemonė gali apversti situaciją aukštyn kojomis 😉

Norėdami asmeninės konsultacijos, patarimo ar rekomendacijų – susisiekite su manimi 🙂

Aprašykite savo odos problemas ir atsiųskite elektroniniu paštu info@kastikra.lt

[maxbutton id=“6″]

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *