Lietuviškų aliejų mišiniai

Lietuviškų aliejų mišiniai ir jų gaminimas

Lietuviškų aliejų mišiniai ir jų gaminimas 🙂

Lietuviškų aliejų mišiniai. Labai daug iš Jūsų teiravosi grynų aliejų tiek odai, tiek plaukams. Plaukams yra niekuo nepakeičiamas dilgėlių ir beržų mišinio aliejus. Na o veidui šiandien galiu Jums pasiūlyti ne po vieną atskirai, o keleta, ypatingai kruopščiai atrinktų tam tikrų rūšių aliejų mišinių skirtingiems odos tipams.

Kad būtų lengviau suprasti ir tinkamai pasirinkti sau norimą ir efektyvų aliejų, trumpai supažindinsiu apie juos, jų savybes ir gamybą 🙂

SVARBIAUSI FAKTAI:
1. Visi aliejai produktuose yra nerafinuoti, šalto spaudimo, 100 procentų gryni, išgauti iš žaliavų išaugintų laikantis Ecosert reikalavimų ir atitinka ekologinius standartus.

2. Mišiniuose aliejai suderinti pagal skirtingus odos tipus ir poreikius taip, kad oda gautų ilgalaikę pilnavertę apsaugą ir maitinimą.
3. Juose nėra jokių sintetinių priedų, konservantų ar gyvulinės kilmės produktų. Išlieka visos vertingosios medžiagos, būtinos odos sveikumui palaikyti.

Odai vertingiausi yra nerafinuoti, t.y. chemiškai neapdoroti, aliejai, gauti pirmojo šalto spaudimo būdu. Tik tokie aliejai išlaiko savo vertingąsias savybes, juose lieka vitaminai ir kitos bioaktyviosios medžiagos. Rafinuotas aliejus tokių savybių neturi.

Natūralius, gyvus aliejus verta naudoti bet kokiai odai bent jau dėl trijų priežasčių:
1. Nerafinuotas aliejus veikia it drėkiklis – padeda odai išlaikyti drėgmę.
2) Maitina, t.y. aprūpina būtinomis bioaktyviomis medžiagomis.
3) Nerafinuotame aliejuje yra visko, ką sukaupia stebuklingų šios žemės augalų sėklos ir riešutai: senėjimą stabdančių antioksidantų, vitaminų ir retų riebiųjų rūgščių.

Nerafinuotas, chemiškai neapdorotas augalinis aliejus poras išvalo, nes lengvai maišosi su mūsų odos riebalais (sebumu), nesunkiai įsigeria į viršutinį odos sluoksnį, neilgos molekulės lengvai ir greitai suskyla, nesikaupia negyvajame ląstelių sluoksnyje ir nesutrikdo kasdieninio savaiminio odos atsinaujinimo. Tuo tarpu mineraliniai iš naftos pagaminti aliejai (mineral oil), parafinas (parafinum liquidum), perdirbti, rafinuoti augaliniai riebalai, naudojami kremuose dėl neįtikėtino pigumo, padengia odą it kokia plastiko plėvele, kaupiasi odos paviršiuje ir porose, sutrikdo fiziologinį odos atsinaujinimą, odą tiesiog „dusina“. Štai kodėl jums nuolat reikia rūpintis odos valymu, šveitimu ir gremžimu. Pabandykite savo kremą pakeisti nerafinuotu aliejumi ar specialiu veido mišiniu – įsitikinsite pati! Ir mums padėkosite. Tiksliau – padėkokite augalėliams, kurių syvais, energija ir galiomis naudojamės jų neatsiklausę…

Aliejai ilgainiui tiesiog sureguliuoja odos riebumą – ten kur sebumo išskiriama per daug – jo pradeda gaminti mažiau, o ten kur jo trūksta – liaukos ima gaminti daugiau. Tai ypač aktualu esant mišriai odai.

Aliejų mišiniuose svarbų vaidmenį atlieka fitoliai – būtent kiekvieno aliejaus mišinio pavadinime jie yra išskirti. Fitoliai dar kitaip yra vadinami ištraukomis arba tiesiog užpiltiniais aliejais. Tai yra augalų aliejinė ištrauka. Ji yra gaminama taip: augalo dalys: lapai ar žiedlapiai, kartais stiebai dedami į indą su augaliniu aliejumi (dažniausiai saulėgrąžų arba alyvuogių) ir pastatoma šiltai dviems trims savaitėms, kol pagrindinis aliejus prisigeria augalo kvapo ir veikliųjų medžiagų. Kai žiedlapiai ar lapai paruduoja, jie pašalinami, o į aliejų dedama šviežių. Procedūra kartojama tol, kol aliejus įgauna reikiamą stiprumą. Taigi fitoliuose suderinta aliejaus ir augalo naudingos savybės. Fitoliai dedami į masažinius aliejus, kremus, naudojami mišiniuose su kitais kosmetiniais aliejais, nedidelį jų kiekį galima tepti tiesiog ant odos.

Norite pabandyti patys pasigaminti fitolio? Prašom, pateikiu vaizdžiai lengviausią receptą, tai labai paprasta 😉

1. Pirmiausia užsiauginate norimas ir reikalingas vaistažoles, augalus, medelius bei laukiate kol išleis pumpurus, pražys ir reikiamu metų bei mėnulio fazės metu prisiskinate pakankamą kiekį…. arba surandate kur jie auga švaroje, ekologiškoje aplinkoje ir tai padarote 🙂

Medetkų auginimas

Medetkų auginimas

Nuskinti medetkų žiedai

Nuskinti medetkų žiedai

2. Sudedate susmulkintas šviežias žoleles, augalėlius į stiklainį, užpilate aliejumi (salugrąžų ar alyvuogių) ir uždengus minkštu, plonu medvilniniu arba šilkiniu audiniu nuo vabzdžių paliektate 2-3 savaitėms stovėti ant tiesioginių saulės spindulių. Du kartus per dieną būtina pakratyti stiklainį, nakčiai stiklainį įnešti į namų vidų ir būtinai išlaikyti šilumą 🙂

Paruoštos medetkos fitoliui

Paruoštos medetkos fitoliui

3. Paskutinis žingsnis yra nukošti ir supilti į šviesai atsparų indą, priklijuoti etiketę, kurioje nurodyta data, naudojamas aliejus, žolelės ir t.t.

Medetkų nusunkimas

Medetkų nusunkimas

Viskas, pasiruošiamasis darbas atliktas! Tai atlikę Jūs jau turėsite savo pasigamintų fitolių, kuriuos galėsite panaudoti gaminant aliejų mišinius ar natūralią kosmetiką 😉

O jei neturite daug laisvo laiko ar kantrybės šiam ypatingam procesui – mes Jums siūlome jau paruoštus, brandintus su meile ir gamintus kartu su gamta aliejų mišinius su fitoliais 😉

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *