Rankų darbo muiliukas AKSOMAS

Natūralus produktas bei kosmetika

Natūralus produktas bei kosmetika. Kas yra natūralus produktas ir kam jis reikalingas?

 

Natūralus produktas visų pirma yra skirtas mums, mūsų odai, plaukams ir visam mūsų organizmui. Pramoninėje cheminėje kosmetikoje 80%  sudėties ingredientų reikalingi ne mums, o pačiam produktui: kremui, pieneliui, muilui ir t.t. Tai medžiagos, kurios padeda išlaikyti struktūrą kuo ilgesnį laiką. Pagal pramoninės kosmetikos gamintojų suformuotą vartotojui poreikį, tai dažniausia būna 3-5 metai. Tokie produktai tą laikotarpį nepraranda savo gražios išvaizdos, nepakinta konsistencija (nesusisluoksniuoja), nepraranda spalvos, kvapo, purumo, blizgesio. Ir visa tai nepriklauso nuo to, kokioje temperatūroje jie laikomi. Tokį produktą pagaminti yra sudėtinga natūraliai, todėl cheminėje kosmetikoje labai plačiai ir gausiai yra naudojamos įvairios sintetinės priemaišos. Kuo jų daugiau, tuo ilgiau gali stovėti pardavimo vietų lentynose ir Jūsų namuose.

Tačiau, kad ir kokios „stebuklingos“ būtų šios cheminės priemonės, natūralių produktų paklausa Europos Sąjungoje yra didesnė nei pasiūla. Pasak „Sveikų produktų“ valdybos narės doc. Dr. G.Azguridienės, norinčių pirkti ir naudoti natūralius, ekologiškus produktus yra daugiau, nei galinčių juos pagaminti. Kodėl taip yra?

Pirmiausia ir dažniausia priežastis yra ta, kad žmonės labai susirūpino savo sveikata ir jaunėjančiomis ligomis. Dabar vaikai serga mūsų senelių ligomis… Natūraliuose produktuose nėra nuodų, vadinkime daiktus tikraisiais vardais. Juk nesmagu žinoti, kad kremuose yra nuodų žiurkėms, medžiagų skirtų lavonams konservuoti ar cheminius ginklus gaminti.

Dėl šios priežasties nenuostabu, kas žmones kamuojančių alergijų mastas yra milžiniškas, ir jis tik auga. Žmonės tampa alergiški tuomet, kai užsiteršia ir nuolat naudojant sintetinius kremus, prausiklius, šampūnus, muilus, dantų pastas, maistą…jie būtent taip save ir užteršia.

Ar teko pastebėti, kad cheminės kosmetikos efektas yra trumpalaikis? Po kažkurio laiko atrodo, kad ji nebeveikia ir nelieka, to pirmojo efekto pojūčio. Tačiau nusipirkus kitą priemonę vėl viskas lyg ir susitvarko iki sekančio efekto dingimo. Bet jei visiškai nustojama naudoti, tai oda ima atrodyti dar baisiau!

Natūralių, ekologiškų produktų poveikis yra ilgalaikis ir padeda odai atlikti visas savo funkcijas. Tačiau grįžus prie sintetinės chemijos, ją pradeda berti, perštėti ir pan. Oda skiria kas gera ar bloga, ji moka mums tai parodyti, tačiau ne visada į tai atkreipiamas dėmesys. Pats odos jautrumas atsiranda dėl netinkamų priemonių naudojimo!

Kitas kriterijus kodėl galinčių pagaminti natūralius produktus yra mažiau, nei norinčių jų įsigyti yra nemasinė gamyba. Natūralių produktų galiojimo terminas yra trumpas, jie reikalauja ypatingos priežiūros, specialių laikymo sąlygų, rankų darbo ir daug laiko. Visa tai turi būti daroma su meile, nes natūralių kosmetikos priemonių gamyba yra gyvenimo būdas ir noras pasidalinti tuo gėriu su kitais, tai nėra komercinis masinis biznis.

Pagrindinė taisyklė, kodėl verta naudoti tik natūralias priemones su kuo mažesne sudėtimi, yra ši: „ODAI REIKIA KUR KAS MAŽIAU, NEI JŪS MANOTE. SVEIKAI ODAI NEREIKIA NIEKO, O PAŽEISTAI – DRĖGMĖS IR RIEBALŲ. TIK TIEK, VISA KITA TIK PRATURTINA PRODUKTĄ ARBA ATVIKŠČIAI – SUGADINA.“

Renkatės Jūs 😉

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *