Stručio taukai

Stručio taukai

Stručio taukai. Pabandysiu apie viską papasakoti paprastai, suprantama buitine kalba 🙂

Stručio taukai. Pradėsiu gal būt nuo to, kas aplamai yra tie riebalai (taukai). Riebalai – tai skirtingų didelė grupė junginių, sudaryta iš riebalų rūgščių ir glicerolio. Stručio taukai, taip pat riebalai.

Riebalų rūgštys būna sočiosios, mononesočiosios ir polinesočiosios. Nuo riebalų rūgščių sudėties priklauso jų savybės. Riebalai, turintys daug sočiųjų rūgščių (jautienos, kiaulienos taukai, sviesto riebalai) yra “blogieji”, o riebalai turintys nesočiųjų rūgščių – “gerieji”. Stručio taukai savyje turi 70 procentų riebiųjų rūgščių, kurios yra nesočiosios, taigi itin efektyvios. Kaip jos veikia?

Polinesočiosios riebalų rūgštys yra būtinos gyvybinei organizmo veiklai. Tik linolo (omega 6 rūgštis) ir linoleno (omega 3 rūgštis) riebalų rūgštys yra nepakeičiamos, tačiau žmogaus organizmas jų visiškai nesintetina, todėl būtina valgyti maisto turinčio šių medžiagų. Stručio taukai tai turi! Na o pagrindinis maisto šaltinis yra augaliniai aliejai, žuvų taukai, daug jo sėmenų ir kokosų aliejuose. Tai valgydami gausime šių rūgščių savo organizmui iš vidaus, o stručio taukai naudojami kosmetinėse priemonėse pasirūpins oda iš išorės.

Stručio taukai turi daug gerųjų rūgščių. Na o gerosios rūgštys svarbų vaidmenį atlieka odos riebalinio sluoksnio gamyboje. Padeda sumažinti vandens netekimą odos paviršiuje, veikia apgrubusią, sausą odą bei padaro ją elastingą ir sveiką, kadangi yra natūralus ir efektyvus odos drėkiklis, skatinantis odos regeneraciją.

Dar šios rūgštys yra plačiai žinomos dėl savo savybių gydant raumenų bei sąnarių ligas, mažina skausmą, tinimus, uždegiminę reakciją, pasižymi vietiniu priešuždegiminiu poveikiu, dėl ko tinkami net pačią jautriausią odą turintiems žmonėms.

Stručio taukai porų neužkemša. Jie mažina odos uždegimus ir jautrumą egzemos ir psoriazės atvejais. Žmonės, sergantys šiomis ligomis, dažniausiai netoleruoja kosmetikos. Stručio taukai ne tik kad nedirgina egzema ir psoriaze kamuojamų žmonių odos, bet ir palengvina jų būklę, mažina niežėjimą, įsigeria į giluminius odos sluoksnius, nealergizuoja.

Ar dabar aiškiau, kodėl stručio taukai neturi savyje alergenų? 😉

Nepakeičiamų riebalų rūgščių stygiaus simptomai seniai aprašyti medikų. Gydytojai pastebėjo, kad odos sausumas, paraudimas, sudirginimas ir šerpetojimas gali išnykti žmogui rekomendavus vartoti kai kuriuos aliejus (tiek į vidų, tiek išoriškai). Šiuos simptomus šalinantys lipidai buvo pavadinti vitaminu F. Dabar yra nustatyta, jog vitaminas F – tai linolio rūštis – Omega – 6 ir Omega – 3. Na, o kadangi šios rūgštys priskiriamos polinesočiųjų riebalų grupei, tai reiškia, jog molekulėje jos turi du arba daugiau dvigubųjų ryšių. Jos yra uždegimines reakcijas reguliuojančių imuninės sistemos tarpininkų  pirmtakai :

Kai odai būtina neatidėliojama pagalba, kuomet yra sutrikdytas sveikos odos sluoksnio barjeras, jai reikia padėti. Kas vyksta, jei barjeras suardomas arba nualinamas (taip atsitinka naudojant netinkamas odos priežiūros priemones)? Pirmiausia per odą pradeda skverbtis mikroorganizmai, smarkiai apsunkinantys imuninės sistemos darbą. Jie sukelia odos infekcijas ir uždegimus. Antra, į odą patenka medžiagos, kurios anksčiau buvo sulaikomos (pavyzdžiui, prausiklių, sintetinių kremų sudedamosios dalys). Tai gali sudirginti odą ir sukelti alergines reakcijas. Trečia, oda išsausėja – tampa ne tokia elastinga, įgauna blankią spalvą, ant jos atsiranda raukšlelių.

Dažniausia bėdai spręsti naudojamos cheminės sintetinės priemonės, leidžiančios sukurti tik laikiną dirbtinį barjerą, kad atsikratyti nemalonaus jausmo esant vienai ar kitai odos problemai.  Tačiau atkurti barjerą padeda priemonės, tiekiančios odai „statybines medžiagas“, o tai yra nesočiosios riebalų rūgštys apie kurias taip aiškiai ir paprastai bandžiau Jums papasakoti 😉

[maxbutton id=“6″]

Komentarai

komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *